Katalóg produktov
Your Cart

O BUFFe

Troška filozofie

Výrazný, nekonformný, odvážny, oddaný, inovátorský, profesionálny a taktiež odhodlaný.

To je BUFF®. Sú to hodnoty, ktorých sa drží na ceste za svojim cieľom ponúkať funkčné výrobky vysokej kvality. Nejde ale iba o to, aby produkty boli praktické (to vie hocikto). BUFF® sa podieľa na určovaní trendov a všetky ich produkty ponúkajú jedinečný design.

Pretože ich hneď tak niečo neodradí. Pretože sú iní, sú inovátori, sú BUFF!

Spoločnosť

Original BUFF® S.A, navrhuje a vyrába cez 90 % svojich výrobkov v Igualade (neďaleko Barcelony), teda v mieste, kde to všetko začalo. Kancelárie aj výrobné priestory sú lokalizované v jednom priestore. Vďaka tomu je možné celý proces od začiatku výroby až po distribúciu sledovať a tým zaistiť maximálnu možnú kvalitu.

Vlajkovou loďou medzi produktmi je multifunkčná šatka v tvare tunela - Original BUFF®, originálny a praktický doplnok k oblečeniu, ktorý ochráni v nepriaznivých podmienkach silných mrazov, vetra, páliaceho slnka… V dnešných dňoch sa vyváža do viac ako 60 zemí.

BUFF nie je iba obyčajná funkčná vec, je to spôsob vyjadrenia sa, preto sú všetky šatky BUFF vyrobené pre oboje - pre intenzívny šport, horské túry, dobrodružné cesty, ale aj pre každodenné nosenie do školy a práce.

Pretože sú nekonvenčné a chcú dotiahnuť veci ešte ďalej, robia z vecí každodennej potreby niečo viac, niečo originálne.

 

História

Kde bolo, tam bolo...

Meno Joan Rojas vám pravdepodobne nič nehovorí, ale verte, že tento katalánsky obchodník bol rodený nekonformista, pre ktorého nebola žiadna prekážka dosť veľká. Joan Rojas sa vydal cestou tých, ktorí chcú robiť veci inak.

Ako vášnivý motorkár miloval pocit slobody, ktorý pri jazde na motorke zažíval. Na motorku nosieval vojenský nákrčník ako ochranu pred chladom a vetrom, ktorý ale ako väčšina starších vojenských vecí za veľa nestál.

Jedného dňa sa konečne rozhodol urobiť si nákrčník vlastný. Deň za dňom robil náčrtky a experimentoval s vybavením v rodinnej textilnej továrni v Igualade, pokiaľ nebol s výsledkom spokojný. Tým výsledkom bol bezšvový tunel utkaný z mikrovlákna.

Na začiatku ho nosil iba on sám, členovia rodiny a kamaráti. Keď ľudia Joanovu šatku videli, začali sa na ňu pýtať a to ho priviedlo k vytvoreniu jeho prvej kolekcie a o tri roky neskôr ho už predával v Nemecku, Francúzsku a Švajčiarsku pod značkou BUFF®.

Za úspechom BUFF® nebola náhoda, ale Joanova vytrvalá a nekonformná povaha, ktorá sa stala neoddeliteľnou súčasťou BUFF®u.