Katalóg produktov
Your Cart

Merino vlna

Merino vlna

Mierne až chladné počasie

Menej intenzívne aktivity

Prírodný materiál

Nezapáchá

Merino vlna je povestná najmä svojou vysokou odolnosťou voči zápachu a vysokou hrejivosťou. Je dosť jemná na to, aby neškriabala, ale zároveň je dosť pevná, takže sa používaním neroztrhá.

Produkty z Merino vlny sú vhodné skôr do chladnejšieho počasia a pre menej intenzívne aktivity.

Šetrná k životnému prostrediu

Merino vlna je 100% prírodný materiál, ktorý predstavuje minimálnu záťaž pre životné prostredie. Na jej výrobu sú potrebné len ovce, tráva, voda a vzduch.

Až vám raz doslúži, môžete ju skompostovať. Merino vlna je jednoducho prírodný funkčný zázrak. Merino Vlna je prírodný produkt, a preto je jej použitie v súlade so záväzkom značky BUFF® k životnému prostrediu.

Vlna Merino je 100% prírodný materiál, ktorý predstavuje minimálnu záťaž pre životné prostredie.

Merino vlna je 100% prírodný materiál, ktorý predstavuje minimálnu záťaž pre životné prostredie.

Netrápime ovce

BUFF® spolupracuje výhradne s dodávateľmi, ktorí pri získavaní tohoto prírodného vlákna nepoužívajú žiadne techniky (najmä tzv. mulesing), ktoré by ovce trápili, alebo ich akokoľvek ohrozovali.

Ako rozdeľujeme Merino vlnu

K dispozícii sú štyri produktové rady výrobkov z Merino vlny, či už ide o šatky, nákrčníky alebo čiapky:

  • Lightweight Merino Wool (125 g/m²)
  • Midweight Merino Wool (250 g/m²)
  • Heavyweight Merino Wool (600 g/m²).
  • Merino Wool Fleece (315 g/m², 630 g/m²)

Lightweight Merino Wool a Midweight Merino Wool sú ideálne pre menej intenzívne outdoorové aktivity a bežné nosenie pri miernych až vysokých teplotách. Prvý z nich oceníte v teplejšom počasí, pretože Merino Vlna prenáša vlhkosť z pokožky na povrch materiálu, kde sa môže odpariť a tým reguluje telesnú teplotu. Midweight Merino Wool je hrubšia a najlepšie sa hodí do jarných a jesenných dní alebo na chladné letné rána. Obe varianty prirodzene zabraňujú vzniku nepríjemného zápachu.

Heavyweight Merino Wool je vyrobená z dvoch vrstiev 100% Merino vlny, každá z nich s gramážou 300 g/m², takže je o niečo hrubšia ako predchádzajúca verzia. Lepšie teda zadržuje telesné teplo a je vhodným doplnkom pre činnosti s nízkou alebo strednou intenzitou, ako je turistika a horolezectvo v chladných poveternostných podmienkach.

Merino Wool Fleece je rada navrhnutá hlavne na každodenné nosenie a menej intenzívne aktivity. Zahrnuje produkty z česanej merino vlny, ktoré sú veľmi jemné na dotyk a veľmi hrejivé. K dispozícii je v dvoch hrúbkach - 315 g/m² (zbaliteľná šiltovka) a 630 g/m² (čiapka a nákrčník).